Dzieje się! Nie przegap!

MATERIAŁY DO POBRANIA
 kliknij! 
 

421932
Newsy
DOŁADUJ SIĘ ZA...EDUKACJA MUZEALNA 2014/2015

EDUKACJA MUZEALNA 2014/2015 Doładuj się!


Zapraszamy od września na nowe lekcje, warsztaty, konkursy, spotkania w ramach poszerzonej oferty edukacji muzealnej. Informacje o spotkaniach z nauką i rodzinką w muzeum już wkrótce.

 
LEKCJE I WARSZTATY
 
Tylko w poniedziałki od września do grudnia zapraszamy uczniów szkół podstawowych do nowo otwartego Muzeum Miejskiego w Żorach na spotkanie z żywą lekcją historii dla uczniów klas I – III.  Rycerzem być a dla klas IV-VI Świat śląskich rycerzy. 
 
We wtorki zapraszamy na spotkanie z Afryką.
 
W Środy Muzeum Miejskie zaprasza uczniów szkół podstawowych na zajęcia z cyklu Moje ręce mogą więcej na warsztaty tkackie, haftu, sztrykowania, heklowania, rzeźbiarstwa, garncarstwa, stolarstwa, kowalstwa.
 
W czwartki  zapraszamy uczniów szkół podstawowych na nowy temat Żory 100 lat temu – duch burmistrza opowiada historię Żor na przełomie XIX i XX w. Jak Żory budowano? Założenie i początek miasta średniowiecznego. 
 
W każdy piątek dla uczniów klas szkół podstawowych ruszają zajęcia Z przewodnikiem po Żorach przygotowujące do udziału w konkursach i pogłębiające wiedze o swoim mieście. 
 
Zapraszamy również na konsultacje dla nauczycieli, którzy przygotowują uczniów do konkursów Znam swoje miasto i Wędrujemy po Żorach w Muzeum Miejskim. Konsultacje sa nieodpłatne. 
 
Od 8 września ruszają zajęcia w Centrum Regionalnym. Przedszkolaki zapraszamy na lekcje, Co nam jesień w darze niesie, uczniów klas I – III Od ziarenka do bochenka a uczniów klas IV – VI, Kto dobrze orze ma chleb w oborze.
 
 
KONKURSY
 
Zapraszamy na I edycję konkursu poezji i prozy oraz Festiwal piosenki patriotycznej i żołnierskiej. 
 
Zachęcamy do udziału w Powiatowym konkursie plastycznym z cyklu Muzeum oczami młodego pokolenia. 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------
 
Więcej informacji na temat edukacji muzealnej oraz zapisy na zajęcia: 
 
Dział Edukacji
Jadwiga Tabor 
Kierownik Działu Edukacji
e-mail: jadwigatabor@muzeum.zory.pl
tel. 607 036 779  
lub sekretariat: 32 43 43 714