Dzieje się! Nie przegap!

MATERIAŁY DO POBRANIA
 kliknij! 
 

421967
Newsy
UWAGA! KALENDARZ ŻORSKI DLA DZIECIUWAGA! KALENDARZ ŻORSKI DLA DZIECI

Już niedługo dostępny, długo wyczekiwany w pełnym kolorze z mnóstwem ciekawych informacji o mieście i jego mieszkańcach z wydarzeń w 2013 roku, cytujemy fragment wstępu:

"Drodzy Czytelnicy!
Oddajemy Wam kolejny egzemplarz Kalendarza Żorskiego dla dzieci na rok 2014. Pozycja ta jest skarbnicą wiedzy o Żorach,  ich historii i czasach współczesnych. 
 
Znajdziecie tu informacje o młodych, utalentowanych mieszkańcach Żor  - przedszkolakach i uczniach szkół podstawowych, a także o dorosłych, którzy swoimi działaniami umożliwiają rozwój zainteresowań i talentów dzieci. 
 
Prezentujemy również rodziców i dziadków z pasjami, które przekazują swoim dzieciom i wnukom. Przedstawiamy ludzi wykonujących różne zawody, a szczególnie takie z długimi tradycjami rodzinnymi, np. kominiarza, górnika.
 
Warto przeczytać relacje ze spotkań z samorządowcami  i władzami naszego miasta. W wywiadach prowadzonych przez dzieci zdradzają oni tajniki swojej pracy, marzenia i plany dotyczące życia osobistego i zawodowego.  
 
W Kalendarzu Żorskim  przedstawiamy laureatów miejskich konkursów  "Znam swoje miasto" oraz "Wędrujemy po Żorach". Prezentujemy uczestników i zwycięzców, którzy wykazali się rozległą wiedzą  o mieście i regionie, a także zadania konkursowe dla klas I, II, III. Zmierzenie się z nimi pozwoli na dobre przygotowanie się do kolejnych zmagań konkursowych z wiedzy o Żorach." (...) 

kilka kartek z kalendarzaWkrótce więcej informacji o publikacji.