Dzieje się! Nie przegap!

MATERIAŁY DO POBRANIA
 kliknij! 
 

376385
Publikacje
29.03.2013r.

Po raz kolejny pojawia się bardzo ciekawy i oryginalny suplement „Kalendarz Żorski dla Dzieci”, bogato ilustrowany i zawierający wiele informacji i rozrywek umysłowych.


29.03.2013r.

Nasza cykliczna pozycja, a w niej jak zwykle: Zabawy dla dzieci, kolorowanki, zagadki i krzyżówki.

Bajtel 2012/2013


28.07.2011r.

Scenariusze zabaw i tańców w trzech częściach, napisana bardzo szczegółowo z dużą dbałością o szczegóły, pokazuje mi. rozrysowane kroki taneczne.


23.07.2011r.

Wydawnictwo cykliczne

Publikacja ukazująca sie cyklicznie, dostępne są już cztery tomiki. W tomikach znajdują się legendy i opowieści o Żorach i innych miastach Górnego Śląska. Autorkami opowiadań są Elżbieta Grymel, Zofia Przeliorz, Elżbieta Krakowiak.
Ciekawostką jest fakt iz wszystkie opowiadania są ilustrowane przez żorskich przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Do części trzeciej dodatkowo została wydana płyta CD, z Żorskimi podaniami i legandami.18.04.2011r. 

Wydawany jest od początku istnienia Żorskiego Centrum Regionalnego. Jego zadaniem jest przybliżenie piękna tradycji śląskiej. Zawiera on legendy, opisy obrzędów, a także zagadki, krzyżówki i rebusy związane z naszym regionem. Bajtel otrzymują wszyscy uczestnicy Lekcji Regionalizmu na Żywo.
   Materiały z Bajtla
KRZYŻÓWKA - pobierz 
ZAGADKI - pobierz
ZADANIA GWAROWE - pobierz


18.05.2011r.

W nim mogą publikować artykuły na różne tematy: np. organizację interesujących zajęć i lekcji, metodyczne i dydaktyczne ciekawostki, informacje o imprezach i uroczystościach w regionie, recenzję ciekawych publikacji wartych przeczytania itp.  


28.07.2011r.

Publikacja ta przybliża Śląskie zwyczaje i obrzędy. Skierowana głównie dla dzieci, za pomocą rysunków, kolorowanek i prostych pytań ma utrwalić w pamięci to co dla nas, Ślązaków najistotniejsze - nasze zwyczaje.